23. Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych, Christel Petitcollin

 



• Za dużo myślę.
• Moi bliscy mówią, że jestem zakręcona i że zadaję sobie za dużo pytań.
• W mojej głowie stale coś się kłębi – czasem marzę o tym, żeby wcisnąć wyłącznik umysłu.
• Mam wrażenie, że jestem z innej planety.
• Nie mogę sobie znaleźć miejsca.
• Czuję się niezrozumiany.

Czy chociaż jedno z tych zdań opisuje właśnie ciebie? Jeśli tak, prawdopodobnie rozpoznasz się w profilu osoby nadwydajnej mentalnie. Cóż, bycie nadwydajnym bywa naprawdę męczące, ale twój mózg – właśnie ten, który myśli zbyt wiele – to prawdziwy skarb. Jego subtelność, złożoność i szybkość, z jaką działa, są naprawdę zdumiewające, a pod względem mocy można go porównać z silnikiem Formuły 1!
Ale bolid wyścigowy nie jest zwykłym samochodem. Gdy prowadzi go jakiś niezdara, może się okazać kruchy i niebezpieczny. Potrzebuje kierowcy najwyższej klasy i toru na swoją miarę, by wykorzystać swój potencjał.
Do tej pory to mózg wiódł cię po wertepach. Czas jednak, abyś przejął stery, i to już od dziś. Dzięki tej książce nauczysz się wykorzystywać niezwykłe możliwości swojego umysłu, który do tej pory wydawał się nie do ogarnięcia! A do tego poczujesz ulgę i wreszcie odetchniesz pełną piersią, akceptując siebie i swój fantastyczny umysł.   


                                                                           ***


Zacznę od tego, że książka Jak mniej myśleć jest jedną z najlepszych, które miałam przyjemność czytać. Ma formę poradnika, po który mogą sięgnąć zarówno nastolatkowie, jak i osoby dorosłe.

Książka nie do końca dotyczyła, ale bardzo przyjemnie mi się ją czytało. Jest bardzo lekka do czytania, napisana przyjemnym językiem. Myślę, że powinna sięgnąć po nią każda osoba, która choć czasami myśli, że jest nie z tego świata. W poradniku doskonale opisane zostały problemy osób, które stykają się m.in. z hiperestezją. 

Jak mniej myśleć jest książką, która jako jedna z pierwszych dokładnie tłumaczy na podstawie procesów biologicznych zachodzących w naszym organizmie, dlaczego czasami zamęczamy samych siebie ciągłym analizowaniem danej sytuacji. Książka oprócz wyjaśnienia pewnych fachowych terminów opisuje także, jak możemy sobie radzić z naszymi problemami.

Okładka książki jest ciekawa i z pewnością przyciąga wzrok. Jeśli chodzi o sam tytuł, to z pewnością na pytanie Jak mniej myśleć? w książce odpowiedzi nie znajdziemy. Samo jej przeczytanie nie wystarczy. Po odłożeniu jej na półkę musimy się dobrze zastanowić, czy problemy w niej opisane dotykają także nas? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to musimy pomyśleć nad tym, jakie zmiany wprowadzić do naszego życia, aby było ono lepsze, prostsze. Powodzenia ;).

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Feria miałam przyjemność sięgnąć po tę książkę, z czego bardzo się cieszę. Was również zachęcam do jej przeczytania. Książkę znajdziecie w księgarniach :). Ja oceniam ją na 9/10.


Wydawnictwo: Feeria 

Tytuł oryginału: Je pense trop

Data wydania: 2019-04-24

Liczba stron: 232

Komentarze

Popularne posty